Ne duruyorsun? Hemen sohbete başla :)

user
security
* Şifreniz yoksa boş bırakın.


Yapay Zeka Nedir ?

 

Yapay zeka diğer adı AL hayat ile alakalı görevleri yerine getirmek için insan zekasını taklit eden, topladıkları bilgiler sayesinde kendilerini yenileyen iyileştiren sistemler veya sanal makine topluluklarıdır. Yapay zeka pek çok şekilde bir çok alanda kendini gösterebilir. Bu alanlara örnek olarak Sohbet robotları, örnek verebiliriz. Sohbet robotları müşterilerin sorunlarını daha hızlı şekilde anlayabilir verimli cevaplar verebilir. Günümüzde emininki çoğuı insan ister istemez sohbet robotlarının ne olduğunu bilmese bile mutlaka etkileşim kurmuştur. Bilgisayar üzerinden bir ürün araştırırken karşınıza neye ihtiyacınız olduğunu soran bir sohbet penceresi görürseniz o mutlaka sohbet robotudur. Konsere giderken çevrimiçi sohbet yoluyla yol tarifi almak için mobil üzerinden sohbet robotu ile sohbet odalarında bir kez mobil sohbet etmişsinizdir. Bulunduğunuz çevrenizde her gün uğradığınız bir kafeden kahve sipariş etmek için sesli komutları kullanmış ve siparişinizin ne zaman hazır olacağını ve ne kadara mal olacağını söyleyen bir yanıt almış olabilirsiniz Bunların hepsi günlük hayatınızda sohbet robotları ile karşılaşabileceğiniz örneklerdendir.

Sohbet Robotları Nasıl Çalışır?

Sohbet robotları diğer adı ile Al otomatik kurallar, doğal dil işleme (NLP) ve makine öğrenimi (ML) ile çalışır.Her türlü isteğe cevap vererek insanlar ile etkileşimde bulunabilirler.

İki türlü sohbet robotu vardır.

Görev odaklı (bildirimsel) sohbet robotları  ( örneğin sağlam düşünme, etkileşimli SSS’ler gibi )

2 Tahmine dayalı çalışan (etkileşimli) sohbet robotları (örnek olarak sanal asistan veya dilital asitantlar )

Bir işletmeniz varsa ve bu  işletmeyi büyütmek geliştirmek istiyorsanız mutlaka bir sohbet robotu gereklidir.Kendi sohbet robotunu açmak için  çeşitli firmaların yabmış olduğuğu digital asistantlar mevcut.Mesela Oracle Digital Asistant alanında lider konumda,

Sohbet Robotları Nasıl Gelişti?

Kökeni, tartışmalı olarak Alan Turing’in 1950’lerin akıllı makine görüşüne dayanan Sohbet robotları temelini oluşturan yapay zeka, o zamandan beri IBM Watson gibi süper akıllı bilgisayarları da içerecek şekilde ilerleme kaydetmiştir.İlk sohbet robotu bir müşteri hizmetleri modeli telefon zinciriydi.

Teknolojideki gelişmeler ile AL ML ve NLP‘nin giderek gelişmesi, bu modeli pop-up, canlı sohbet ve görüntülü sohbetlere  dönüştürdü.

Yapay Zeka, süper güçlendirilmiş düşünce ve veri analizi yeteneği ve süreciyle ilgilidir.Yapay zeka üst seviye işleve sahip insan benzeri robotların dünyayı ele geçirmesine ilişkin görüntüler sunsa da, yapay zekanın amacı insanların yerini almak değildir. insan yeteneklerini belirgin şekilde geliştirmek ve bunlara katkıda bulunma amacındadır.Ticari varlık olarak gayet iyi iş görmektedir.

Sohbetimize katilmak istiyorsaniz lütfen SOHBETE BAĞLAN tıklayınız.Web üzerinden sohbete katilmaniz için JAVA yüklü olmalidir.
Eger Javaniz yüklü degilse BURAYA tiklayarak mIRC indiriniz.Mobil Kullanicilar için Mobil Sohbete Baglan Dostluk arkadaslik sohbet muhabbet yeni bayan arkadaslar hepsi burada.

sohbet odaları
mobil sohbet.
Forum.Editör: admin
* Yorumlarınız onaylandıktan sonra görüntülenecektir.